Keçe Nasıl Üretilir?

Dokuma ve örme olmayan, özel kullanımlar için imal edilen ve kullanım süresine göre maliyeti çok düşük olan teknik tekstil ürünüdür. Sıvı çekici, sıvı itici, esnek sağlam, yumuşak, yanmayı geciktirici, filtre edici, antibakteriyel özelliğe sahip olabilir. Ana ham maddesi elyaftır. Elyaf, doğal ve sentetik olarak ikiye ayrılır. Kullanımda ise kesik elyaf ve devamlı elyaf olarak kullanılabilir.Keçe Üretimi müşterilerin isteği doğrultusunda değişiklik gösterebilir.Her şekilde keçe üretimi firmamızda mevcuttur.

Biz Endüstriyel Kesim olarak, polipropilen, polyester ve geri dönüşümlü lifler kullanılarak üretilen keçeleri, müşteri isteğine göre, farklı renk, gramaj ve türde üretip imal ediyoruz. İstenilen ölçüde kesiyoruz.En çok kullanılan keçe üretimi sektörden sektöre değişmekle beraber dekorasyon amaçlı kullanılan renkli hobi keçeler renk seçenekleri ile özel kesim şeklinde çok kullanılmaktadır. Tüm bunlarla beraber bazı ev dekorasyonlarında kullanılan sentetik olmayan doğan keçeler de özel üretilmekle beraber müşteri isteği ile değişik ebatlarda kesilmektedir.

Aynı keçelerin genelde siyah ve beyaz olanları mobilya altlarında destek elemanı olarak kullanılmaktadırlar. Daha çok seçilen gramajları 150-200 gr/m2 ‘dir. Hem ince hem de istenilen ebatlarda arkası bantlı olarak kesilmesi, seçilen ürün için de etkilidir. Ayrıca mobilya altlarında kullanılan geri dönüşüm malzemeler ile üretilen koton keçe dediğimiz kırpıntı malzeme de düşük fiyat garantisi ile tekrar kullanımının getirmiş olduğu avantaj ile fazlaca bir kullanım alanı

bulunmaktadır. Bu keçelerin yüksek gramaj ve sert olanları cami halı altlarında destek elemanı olarak işlev görmektedirler.

Otomotiv Sektöründe keçe kullanımı ise daha çok ses izolasyon malzemeleri ile alakalıdır. Poliyester ve polipropilen keçeler fazlası ile kapı izolasyonu, motor kaputu, koltuk arkası destek ünitesi, paneller, torpido altı izolatörü olarak kullanılmaktadır. Seçilen kalınlıklar otomotiv’de 1 mm’den 10 mm’ye değişmektedir. Kırpıntı Keçelerin de formlanma özelliği ile avantajları bulunmaktadır sektörde.

Turkish English العربية
×